KAKO SMO I KAKO MOŽEMO BITI BOLJE

Poziv na interaktivno predavanje/dijalog roditelja sa školskom psihologinjom

Poštovani i dragi roditelji,

u dogovoru s našom predstavnicom Vijeća roditelja te s obzirom na najnovije spoznaje i podatke prema kojima se problemi i teškoće u području mentalnog zdravlja javljaju sve ranije, učestalije i intenzivnije, odlučila sam Vam ponuditi neki oblik edukacije (interaktivno predavanje/radionicu i dijalog/raspravu) koja će obuhvatiti teme učestalosti, pojavnosti i vrsta problema mentalnog zdravlja, prepoznavanja teškoća te vođenja brige o vlastitom mentalnom zdravlju i mentalnom zdravlju djece.

Polovica svih problema mentalnog zdravlja nastaje do 14. godine te se problemi produbljuju i prolongiraju u odraslu dob ako se na vrijeme ne prepoznaju i na odgovarajući način tretiraju. Djeca osnovnoškolskog uzrasta, stoga, predstavljaju rizičnu skupinu za nastanak problema. Ta spoznaja svakako od nas zahtijeva zajedničku edukaciju, suradnju te spremnost na pravovremeno prepoznavanje i reagiranje na teškoće.

Iako sam Vam isprva mislila samo poslati prezentaciju koju sam izradila (koja sadrži, između ostalog, sažetak predavanja prof. Elle Selak Bagarić, voditeljice Centra za zdravlje mladih te najnovije podatke iz područja mentalnog zdravlja koje sam stekla na različitim edukacijama te u svakodnevnom radu s našim učenicima), zaključila sam kako je o toj iznimno važnoj i aktualnoj temi potrebno otvoriti dijalog između škole i roditelja.

Molim Vas da mi ispunjavanjem obrasca u prilogu ili odgovorom na mail javite jeste li zainteresirani za takav oblik edukacije, odnosno, planirate li doći na predavanje/razgovor u školi? Broj roditelja koji se prijave jako mi je važan kako bih mogla dalje isplanirati oblik edukacije.

Unaprijed hvala na suradnji i brizi o mentalnom zdravlju 😊

Psihologinja Mirna Keresteš

Obrazac za roditelje

objavio: Jelena Kelava Medaković   datum: 6. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »