t i m    B r i c k S t o r m

2021.

Robot i staza potrebni za natjecanje stigli su nam tek u studenom 2020. godine i tada je počela prava zabava.

Radu na inovativnom projektu intenzivnije smo mogli pristupiti tek s dolaskom lijepog vremena zbog poštivanja svih epidemioloških mjera u školi.

INOVATIVNI PROJEKT

RePlay – povratak boravku na otvorenom uz kretanje

Kako smo proveli projekt?

• istraživanje

Istraživačkim radom u školskoj knjižnici utvrdili smo važnost rekreacije i boravka na otvorenom u razvoju svake zdrave osobe, a pogotovo djeteta.

• anketa

Anketa koju smo proveli  među roditeljima naših učenika pokazala je da današnja djeca provode manje vremena na otvorenom rekreirajući se, nego što su to činili njihovi roditelji u svome djetinjstvu.

Zato smo se posebno orijentirali na učenike uključene u program produženog boravka, koji u odnosu na sve druge učenike škole, provode najviše vremena u školskoj zgradi. Poveznica na rezultate ankete.

• aktivnost

Budući da je igra prirodna potreba svakoga djeteta, sami smo osmislili četiri različite igre kojima smo potaknuli učenike na boravak na otvorenom i rekreaciju.

Koristeći u igrama predmete dostupne u svakom domaćinstvu, poput praznih tetrapaka ili običnih krpica, pokazali smo mlađim učenicima da im za igru i rekreaciju mogu poslužiti i predmeti iz svakodnevice te smo ih ujedno potaknuli na recikliranje.

Za učenike sa zdravstvenim poteškoćama i posebnim potrebama osmislili smo posebne uloge unutar svake igre kako bi na kraju u svakoj igri svi bili uključeni, čak i članovi tima BrickStorm.

Kako se aktivnost svidjela svim sudionicima, članovi tima su predložili ravnatelju da od ove školske godine, povodom Dana škole, na školskom igralištu organiziramo Dane igara na otvorenom za učenike razredne nastave.

U subotu 29. 5. 2021. održalo se natjecanje FIRST LEGO League na zagrebačkom Fakultetu elektorotehnike i računarstva.

Naša škola je s timom BrickStorm prvi puta sudjelovala na tom natjecanju.

Naš projekt i prezentacija na natjecanju zadivili su suce natjecanja čime se tim plasirao na daljnje, regionalno natjecanje Adria Regia gdje će, 12. 6. 2021. odmjeriti snage s najboljim timovima iz susjednih zemalja.

Priloženi dokumenti:
Letak.pdf