Obilježavanje Dana bijelog štapa

Povodom Dana bijelog štapa učenici četvrtih razreda sudjelovali su na radionici pod nazivom „Upoznajmo drugačije načine učenja“. Radionicu je provela muzejska pedagoginja mr.sc. Željka Sušić usuradnji sa stručnom suradnicom edukacijskom rehabilitatoricom Anom Kružić Vuković..
Učenici su se upoznali s pojmom bijelog štapa, naučili su kako se kreću osobe s oštećenjem vida, kako pristupiti osobi oštećena vida na javnom mjestu, pružiti joj pomoć ukoliko joj je potrebna. Također, učenici su se upoznali sa Brailleovim pismom (pismom za slijepe) te uz pomoć šila i brajične ploče napisali svoje ime.

Pogledajte i pročitajte kako im je bilo....

„Meni se radionica svidjela i bilo mi je zabavno pisati šilom. Mogla bi biti korisna svim uzrastima jer bi ih možda podsjetilo koliko je važno biti zdrav. Bilo mi je zanimljivo pisati svoje ime jer je jako dugo. Mislim da je ova radionica korisna jer bi neki krenuli više pomagati ljudima kojima je to potrebno.“

„Meni se ova radionica jako svidjela i voljela bih posjetiti Tiflološki muzej. Bilo mi je zanimljivo kada smo šilom pisali po brajičnoj ploči ali mi je najzanimljivije bilo kada smo se dobacivali sa zvučnom loptom. Mislim da je ova radionica jako korisna jer ćemo se nekada vjerojatno susresti s nekom slijepom osobom i sada ćemo joj znati pomoći.“

„Meni je najzanimljivije bilo kada smo pisali šilom i kada smo se dodavali zvučnom loptom. Važnost te radionice je da ako se nađemo sa nekom slijepom osobom znamo kako da komuniciramo s njom. Naučila sam kako slijepe osobe rade neke stvari drugačije nego mi i da se slijepe osobe mogu baviti istim poslovima kao i ljudi koji vide.“

„Meni se radionica jako svidjela. Najzanimljivije mi je bilo kad sam pisao sa šilom. Zanimljivo mi je bilo kad smo se dodavali loptom za slijepe zatvorenih očiju. Mislim da su takve radionice važne zbog toga što neki oslijepe a neki imaju slijepe prijatelje. Dan nakon radionice vozio sam se u autobusu sa skupinom slijepih ljudi i vidio sam štapove za slijepe.“

„Meni se ova radionica jako svidjela i svidjelo mi se kako je ona gospođa opisala muzej i kako je objašnjavala predmete i život slijepih ljudi. Za mene je ova radionica imala puno poučnih stvari i mislim da bi koristila i mislim da bi koristila ljudima koji žive sa slijepim osobama. Najzanimljivija mi je bila zvučna lopta i bilo mi je zanimljivo pisati po brajičnoj ploči. Voljela bih posjetiti taj muzej jer mi se čini zanimljiv.“

„Radionica mi se svidjela. Rado bih posjetio taj muzej. Najviše mi se svidjelo pisati pomoću brajične ploče. Radionica je važna zato da znamo kako žive slijepe osobe. Naučio sam kako se piše pomoću brajične ploče i koliko točkica mogu imati slova.“

„Meni se svidjela radionica jer smo mogli pisati kao slijepe osobe. Preporučila bih to svoj djeci svijeta. Najzanimljivije mi je bilo kada smo zatvorili oči i morali uzeti loptu a svi smo bili zbunjeni jer je nismo mogli naći. Radionica je važna jer možemo naučiti kako slijepe osobe pišu, igraju se i uče i to mi je bilo jako zabavno.“

„Meni se najviše svidjelo pisanje brajičnim pismom i zveckanje zvučnom loptom. Preporučio bih to svima zato što bi naučili kako žive slijepe osobe. Najzanimljivije mi je bilo pisanje pismom koje koriste slijepe osobe. Važnost radionice je velika zato što potiče ljude na razmišljanje o tome kaka žive slijepe osobe.“

Priloženi dokumenti:
1.jpg (222.38 KB)
2.jpg (199.31 KB)
3.jpg (97.88 KB)
4.jpg (160.28 KB)
5.jpg (176.05 KB)
6.jpg (133.31 KB)
7.jpg (143.23 KB)

objavio: Jasna Soldo   datum: 21. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »