Škole za Afriku

Naša škola se ove školske godine uključila u UNICEF-ov projekt: Škole za Afriku. Svake školske godine pomaže se djeci jedne od ugroženih država Afrike. Ove godine pomažemo djeci Etiopije. Učenici i učitelji su se uključili sudjelovanjem na razne načine. Prikupljala su se materijalna sredstva. Naša škola prikupila je 481,91 EUR. Dobili smo zahvalu za sudjelovanje i obećanje da će sredstva biti uložena u provedbu UNICEF-ovih programa obrazovanja u Etiopiji.

Učenici 1. e napravili su prekrasan plakat i upoznali se s projektom istraživanjem afričkih običaja i kulture. Svaka čast malim prvašićima!

Učenici 2.b razreda bavili su se također istraživanjem o Etiopiji. Tako su nastali ovi prekrasni radovi uzorka tkanine iz Etiopije. Pohvaljujemo!

Učenici 2.c razreda uključili su se u projekt proučavanjem kulture življenja djece Etiopije. U svrhu pomoći izrađivali su u Mjesecu hrvatske knjige različite straničnike – papirnate, vunene i sl. te se donacijama od njih pridružili akciji prikupljanja materijalnih sredstava za ovaj projekt.

Učenici 3.c bili su također  vrlo marljivi! Stvarno su se potrudili i aktivnostima i donacijom!

U nastavku  je UNICEF-ova zahvala:

UNICEF najtoplije zahvaljuje učenicima, nastavnicima i roditeljima u OŠ Špansko Oranice na provedenim humanitarnim aktivnostima i iskazanoj solidarnosti s najranjivijom djecom Afrike!  Velikodušnom donacijom u iznosu od 481.91 eura (3.630,95 kn) podržali ste pravo na obrazovanje i sretnija djetinjstva djevojčica i dječaka u Etiopiji.

Nastavljamo predano raditi na poboljšanju uvjeta u kojima odrastaju djeca u Etiopiji i zaštiti njihovih prava, a podrška i donacija vaše škole pomaže ostvariti taj važan cilj.

Hvala vam na tome!

Vašu donaciju uložit ćemo u provedbu UNICEF-ovih programa obrazovanja u Etiopiji: formalno i neformalno obrazovanje za djecu pogođenu krizom, izgradnju školske infrastrukture, opremanje škola, osiguranje školskog pribora i nastavnih materijala, psihosocijalnu podršku djeci koja su raseljena uslijed oružanih sukoba i vremenskih nepogoda, dostupno predškolsko obrazovanje, edukaciju nastavnika, omogućavanje pristupa pitkoj vodi te ostale aktivnosti zahvaljujući kojima ćemo osnažiti pravo djevojčica i dječaka Etiopije na obrazovanje dostojno svakog djeteta.

Posebno zahvaljujemo svim djelatnicima škole jer se zahvaljujući vašem angažmanu generacije djece i mladih odgajaju u solidarnom i brižnom duhu koji ih osnažuje da budu primjer suosjećajnih, osviještenih i proaktivnih građana.

Želimo vam pregršt veselja, inspiracije i lijepih iskustava tijekom provedbe aktivnosti programa te radosne i mirne predstojeće blagdane!

Uz srdačne pozdrave,

Sara

U drugom polugodištu nastavljamo s projektom kako bismo i mi bili dio opismenjavanja malenih Etiopljana!

Priredila učiteljica Dubravka Radaković

objavio: Jelena Kelava Medaković   datum: 15. 1. 2024.

« Travanj 2024 »