Dani zahvalnosti – Dani humanosti

Jesen nas uvijek časti svojom paletom boja, svojim plodovima i novim radnim zamahom na samom početku nastavne godine. Od sredine listopada u našoj školi su se događale različite aktivnosti tipične za jesen. Obilježavali smo Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje, Svjetski dan hrane, Međunarodni dan borbe protiv siromaštva, Svjetski dan jabuka, itd.

Učenici osmih razreda su prilikom posjeta Vukovaru ponijeli sa sobom svoj dar za najpotrebitije građane Grada heroja, znajući da je vukovarski Caritas najopterećenija podružnica u državi što govori o socijalnom statusu ljudi toga dijela naše domovine.

Zatim smo tijekom listopada obilježavali Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Svaki je razred te dane obilježio na način propisan kurikulumima različitih predmeta i prema vlastitim idejama učenika i učitelja. Bile su to vrlo zanimljive aktivnosti koje su imale samo jedan cilj: odgajati zahvalne ljude. Zahvalan čovjek zna brinuti o prirodi i njezinu bogatstvu. On se odgovorno odnosi prema materijalnim dobrima, ne misleći samo na sebe. Zahvalan čovjek ima osjećaj za drugoga u potrebi. U tom smislu djeca su pokazala i svoju humanu stranu. Tijekom listopada prikupljala su živežne namirnice i higijenske potrepštine za Caritas župe bl. Ivana Merza, čiji su korisnici i neki od naših učenika. Hvala svima koji su nesebično donirali, a hvala i Ivanu, Bernardu, Alhassaneu, Leonu i Marinu iz 8.c, koji su svu donaciju zajedno s vjeroučiteljicom prevezli u prostorije Caritasa.

Djeca jako dobro znaju kako se odgovorno odnosi prema bogatstvu prirode, znaju kako odgovorno to bogatstvo koristiti, kako zaštiti i sačuvati prirodu za buduće naraštaje. Znaju da to nije dano samo njima te da su odgovorni za druge. Stoga su oni puno puta učitelji odraslima, jer imaju čist pogled i zahvalno srce. Naša škola je mjesto gdje se odgajaju i čuvaju te vrijednosti i želimo da uvijek tako ostane.

Više fotografija i video pogledajte u našoj FOTOGALERIJI.

objavio: Marijana Pregernik   datum: 13. 11. 2023.

« Travanj 2024 »