U petak 23. svibnja u školskoj knjižnici nas je posjetila Jasmina Kos, novinarka i  predsjednica udruge Kreativni oslonac te autorica projekata Kako biti prijatelj.

Ideja projekta je pokazati kako biti prijatelj svima, čak i onima koje doživljavamo kao drugačije. 

Za učenike 4. b razreda naše škole gospođa Jasmina je održala Radionica za djecu o brajici i znakovnom jeziku te odnosu prema slijepim i/ili gluhim osobama. Učenici su se s veseljem učili koristiti brajicom i dvoručnom abecedu za svoja imena!

U OŠ Špansko Oranice s velikim veseljem smo dočekali gošću i njezinu radionicu, a naša sreća je postala još veća kada je gospođa Jasmina odlučila našoj školskoj knjižnici darovati 10 primjeraka taktilne slikovnice Mačak Krešo se pita: Koje je boje srce moje tiskane UV lakom, s tekstom na brajici i uvećanim crnim tiskom, uz reljefno istaknute i teksturirane ilustracije. Zahvaljujući darovanim slikovnicama u našoj ćemo školi moći i sami u budućnosti provoditi radionicu.

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content