22.4.2020.

Dragi učenici 5.-8. razreda,

učenje je vrlo složen proces usvajanja znanja i doživljavamo ga na različite načine. Kako bi učenje bilo što lakše i brže, a rezultati što bolji postoje „male tajne“ koje je dobro znati.

Na sljedećim poveznicama, kroz kratke video sadržaje (traju između 5 i 9 minuta), možete otkriti te tajne i olakšati si učenje u ovom trenutku, ali i kad se vratimo u našu školu.

Kako bolje, brže i lakše učiti? (5.-8. razred)

Vrijeme za učenje (5. do 8. razred)

Organizacija prostora za učenje (5.-8. razred)

Postavljanje ciljeva učenja (5. do 8. razred)

O osjećajima i učenju (5.- 8. razred)

Kako se potaknuti na učenje (5. do 8. razred)

Nadam se da će vam pomoći, a o svojim dojmovima pišite mi na Čavrljenje/Chat.

Vaša pedagogica Jasna

3.4.2020.

OBAVIJEST O NASTAVI I POPUNJAVANJE ANKETE
Dragi učenici, treći tjedan nastave na daljinu je pri kraju. Sljedeći tjedan nema obrade novih nastavnih sadržaja već ćete sa svojim učiteljima ponavljati nastavno gradivo i tako se pripremiti za vrednovanje vašeg rada koje će početi poslije Uskrsa. Točne upute dobit ćete od svojih predmetnih učitelja. Kako bismo unaprijedili naš daljni rad molim vas da tijekom današnjeg dana popunite anketu koja se nalazi na sljedećoj poveznici Anketa za učenike

23.3.2020.

Dragi učenici,

nadam se da ste svi dobro, zdravo i u svojem domu.

Posljednjih dana suočili smo se s teškim situacijama. Zbog opasnosti od širenja korona virusa prestali ste dolaziti u školu i organizirali smo nastavu na daljinu, a jučer nas je  probudio vrlo snažan potres. Uplašeni ste, uznemireni, tužni, zbunjeni, boli vas glava ili trbuh, želite da vas mama ili tata češće zagrle kao kad ste bili mali? Sve je to uobičajeno u ovim okolnostima, a događa se i djeci i odraslima.

Što može pomoći:

- pričajte o tome što se dogodilo i poslušajte druge

- ako ne možete naći nekog za razgovor, napišite u svoj dnevnik kako se osjećate

- napišite pismo prijatelju, pismo možete zadržati za sebe, ali će vam biti lakše kad stavite na papir

ono što vas brine

- ako vam je draže crtanje možete i nacrtati ono što osjećate

- pokušajte, koliko možete, raditi ono što inače radite svaki dan

- radite ono što vas veseli i nakon čega se osjećate dobro, a u ovim okolnostima kada ne smijete van

možete: slušajte glazbu koju volite, čitajte, gledajte filmove koje volite…

- nastojte jesti redovito i raznovrsno, čak i ako vam nije stalo do hrane

Imate li potrebu razgovarati s nekim odraslim razgovarajte s mamom, tatom ili s nekim drugim tko vam je blizak i s kim živite. Pišite nekom u koga imate povjerenje i za koga mislite da bi vam mogao pomoći – učiteljima, razrednicima, pedagogici, defektologici.

Uz razumijevanje i podršku bliskih osoba u obitelji, školi ili drugdje, loši osjećaji mogu brže proći.

Vaša pedagogica Jasna

Priloženi dokumenti: